Czy dodatkowy zbiornik paliwa wpływa na dynamikę i prowadzenie pojazdu ciężarowego?

kwiecień 19 2024
zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych

Branża TSL musi się rozwijać – szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy boryka się z wieloma problemami. Odpowiednia optymalizacja finansowa okazuje się kluczowa dla wielu osób zarządzających flotą transportową, jeśli chcą zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. Wiele osób decyduje się na montaż dodatkowych zbiorników paliwa do swoich ciężarówek czy aut dostawczych. Czy takie rozwiązanie wpływa w jakiś sposób na dynamikę pojazdu i jego prowadzenie? Podpowiadamy!

SPIS TREŚCI

 

Oszczędności na paliwie – główna zaleta dodatkowych zbiorników paliwa

Głównym celem montażu dodatkowych zbiorników paliwa w samochodach ciężarowych i dostawczych są oszczędności poprzez zwiększenie realnego zasięgu pojazdu. Jako osoby zarządzające finansami firmy transportowej jesteśmy w stanie zatankować znacznie więcej paliwa po cenach ustalonych z dostawcami lub po prostu w naszym kraju, gdzie jego cena za litr jest o wiele niższa, niż w przypadku innych państw Unii Europejskiej. Dla przykładu, na terenie Niemiec olej napędowy może być w przeliczeniu nawet o kilkadziesiąt groszy droższy, niż w Polsce! Dodatkowe zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych lub powiększone zbiorniki paliwa do busów pozwalają zatem sporo zaoszczędzić.

Ale dodatkowy zbiorniki paliwa to także oszczędności dla firm jeżdżących po naszym kraju! Samochodowe zbiorniki paliwa to zwiększony zasięg, który pozwala na omijanie droższych stacji paliw oraz tankowanie w miejscach oferujących paliwo w niższej cenie, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów operacyjnych firmy działającej w sektorze TSL. Jeżeli chcesz zwiększyć zbiornik paliwa w tirze, warto podstawić na aluminiowy zbiornik paliwa, który będzie lekki, dzięki czemu nie wpłynie na zwiększenie spalania.

Mniej postojów na trasie – kolejny aspekt przemawiający za montażem dodatkowych zbiorników paliwa

Montaż akcesoryjnych zbiorników to nie tylko oszczędności na paliwie. To także znacznie mniej postojów na trasie! Jak wiadomo, „czas to pieniądz”, a szczególnie jest to widoczne w przypadku firm transportowych, gdzie prawnie normowany jest czas jazdy i pracy kierowcy. Jeśli nasz współpracownik nie będzie musiał nieustannie się zatrzymywać na tankowanie, to przejedzie w ciągu dnia znacznie więcej kilometrów. Ta różnica kilku lub kilkunastu minut co kilka dni w perspektywie całego miesiąca może być naprawdę znacząca!

Duże zbiorniki w samochodach ciężarowych to także mniej okazji do narażenia kierowców na potencjalne niebezpieczeństwa związane z postojami na nieznanych lub słabo oświetlonych stacjach paliw. Pamiętajmy, że poprawa efektywności logistycznej przyczynia się do wzrostu konkurencyjności na rynku. Akcesoryjny zbiornik paliwa w tirze lub powiększone zbiorniki paliwa do busów to rozwiązanie, na które zdecydowanie warto postawić!

Czy dodatkowe zbiorniki paliwa mają wpływ na dynamikę pojazdów ciężarowych?

Poruszając zagadnienie wpływu montażu dodatkowych zbiorników na dynamikę pojazdu, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, z jakiego materiału będzie taki zbiornik paliwa wykonany. Jeszcze kilka lat temu dodatkowy zbiornik paliwa w ciężarówce mógł oznaczać wzrost masy pojazdu nawet o kilkanaście procent! W takim przypadku wpływ na dynamikę pojazdu był niezaprzeczalny – samochód mógł znacznie wolniej przyśpieszać, a spalanie wzrastać. Na szczęście obecnie różnice te są niemal niezauważalne – producenci zbiorników paliwa stosują lekkie materiały, niewpływające na dynamikę.

Chcąc doposażyć swoją ciężarówkę, warto stawiać na zbiorniki aluminiowe na zamówienie. Takie zbiorniki na paliwo są lekkie i pozwalają na zatankowanie nawet do kilkuset litrów paliwa więcej, niż w przypadku oryginalnej specyfikacji pozwala na to zbiornik paliwa. MAN, DAF czy Volvo będą mogły przejechać znacznie więcej kilometrów, niż seryjne pojazdy.

Szukasz sprawdzonych zbiorników paliwa do samochodów ciężarowych?

Skontaktuj się z nami! Każdy nasz zbiornik posiada certyfikat jakości i objęty jest 2-letnią gwarancją!

Wpływ dodatkowych zbiorników paliwa do ciężarówek na prowadzenie

Montaż dodatkowych zbiorników paliwa nie wpływa bezpośrednio na prowadzenie. Tego rodzaju zbiorniki aluminiowe na zamówienie montowane są w taki sposób, by nie wpływać na środek ciężkości pojazdu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dodatkowe samochodowe zbiorniki paliwa nie będą wpływać na prowadzenie, a tym samym nie będą stwarzać zagrożenia podczas trasy – zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

FAQ

1. Jakie korzyści niesie za sobą montaż dodatkowych zbiorników paliwa?

Dodatkowy zbiornik paliwa to oszczędności na tankowaniach i mniej postojów kierowców na stacjach benzynowych.

2. Czy dodatkowe zbiorniki paliwa wpływają na dynamikę pojazdów?

Zbiorniki paliwa na wymiar, które są montowane jako akcesoryjne wyposażenie pojazdów ciężarowych i busów, nie wpływają na dynamikę.

3. Czy dodatkowe zbiorniki paliwa wpływają na prowadzenie pojazdów ciężarowych?

Montaż dodatkowych zbiorników odbywa się w taki sposób, by nie wpływać na środek ciężkości pojazdu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zbiornik nie pogorszy prowadzenia.