Optymalizacja kosztów transportu dzięki powiększonym zbiornikom paliwa

marzec 25 2024
powiększone zbiorniki paliwa

Prowadzenie firmy transportowej to ogromne wyzwanie, ponieważ taka działalność generuje duże koszty stałe, ale także koszty zmienne. Koszty stałe to np. składka ubezpieczeniowa czy wynagrodzenie kierowców. Na koszty zmienne z kolei składają się m.in. wydatki na serwis pojazdów, opony, naprawy. Aby utrzymać rentowność firmy, należy szukać sposobów na redukcję kosztów, zwłaszcza tych zmiennych – jednym z nich jest paliwo.

W tym artykule przedstawiamy rzeczywiste zalety tego rozwiązania oraz analizujemy kwestie związane z kosztami, strategiami zarządzania flotą, optymalizacją tra oraz planowaniem tankowania.

SPIS TREŚCI

 

Powiększone zbiorniki transportu sposobem na optymalizację kosztów działalności w TSL

Powiększone zbiorniki paliwa w pojazdach dostawczych, busach i ciężarówkach to rozwiązanie, które może przynieść naprawdę spore korzyści: i organizacyjne, i finansowe. Dzięki większym zbiornikom można bowiem zatankować więcej paliwa za jednym razem, co w oczywisty sposób przełoży się na oszczędności. Da się wówczas uniknąć konieczności tankowania w miejscach, gdzie ceny paliwa są zwykle wyższe, tzn. na terenach wiejskich lub przy autostradach. Powiększone zbiorniki ułatwiają lepsze planowanie trasy, biorąc pod uwagę stacje benzynowe oferujące lepsze ceny, ale także to, że na danym terenie takich stacji może być po prostu niewiele.

Oczywiście, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że decyzja o zakupie powiększonych zbiorników na paliwo wymaga dokładnej analizy kosztów i korzyści, w tym m.in. pod kątem wyboru odpowiedniego rozwiązania (dużą popularnością i z uwagi na jakość, cieszą się zwłaszcza modele aluminiowe).

Przewaga konkurencyjna dzięki powiększonym zbiornikom paliwa

Zarządzanie flotą pojazdów staje się w XXI wieku coraz trudniejsze, a od przedsiębiorcy wymaga się nie tylko posiadania pojazdów spełniających normy – konkurencja na rynku jest na tyle silna, że konieczne jest stosowanie strategii optymalizacyjnych.

Powiększone zbiorniki paliwa (do ciekawych rozwiązań w tej kategorii należy zbiornik paliwa Iveco Daily) mogą wydawać się mało istotnym rozwiązaniem, ale praktyka biznesowa pokazuje, że odpowiednio dobrane i stosowane mają kluczowe znaczenie z punktu widzenia efektywności operacyjnej floty. Możliwość pokonywania dłuższych tras bez potrzeby częstego tankowania pozwala na przedłużenie czasu, w którym pojazdy są aktywne na drodze, co z kolei skutkuje zwiększoną efektywnością w realizacji zadań i, co za tym idzie, wzrostem zysków przedsiębiorstwa.

Powiększone zbiorniki paliwa to sposób na zapewnienie klientom solidnych usług

Stosowanie powiększonych zbiorników paliwa w pojazdach firmowych jest opłacalne nie tylko ze względu na obniżenie kosztów, ale także z powodu terminowości dostaw. Ścisłe przestrzeganie terminów ma bezpośredni wpływ na renomę firmy kurierskiej. Zarówno kierowcy zajmujący się przewozami międzymiastowymi, jak i np. kurierzy dostarczający paczki muszą być punktualni.

Dodatkowy zbiornik paliwa umożliwia optymalne planowanie tras, ograniczając przy tym konieczność postoju. Ważne jest mieć świadomość tego, że pozornie krótkie tankowanie może znacznie obniżyć efektywność, ponieważ kierowca może być zmuszony do nieprzewidzianego czekania w kolejce, co bezpośrednio wpływa na terminowość dostaw.

Szukasz sprawdzonego producenta powiększonych zbiorników do busów?

Skontaktuj się z nami! Każdy nasz zbiornik objęty jest europejską homologacją i 2-letnią gwarancją!

Podsumowanie

Zarządzanie flotą pojazdów firmowych (nie tylko ciężarówek, ale także busów czy aut dostawczych o DMC nieprzekraczającej 3,5 tony) jest niezwykle ważne z punktu widzenia działalności przedsiębiorstw transportowych w obecnych czasach. Efektywne zarządzanie trasami, planowanie tankowania oraz dobór odpowiedniego zbiornika paliwa mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia optymalnych efektów ekonomicznych i operacyjnych w sektorze transportu.

W takiej sytuacji powiększone zbiorniki paliwa do busów czy TIR-ów stają się istotnym elementem optymalizacji kosztów transportu dla floty pojazdów. Mają one bowiem wpływ na efektywność operacyjną i koszty, jest wykorzystanie powiększonych zbiorników paliwa.

 

FAQ

1. Jakie są główne korzyści z powiększonych zbiorników paliwa w pojazdach dostawczych?

Główne korzyści to oszczędności finansowe dzięki możliwości tankowania większej ilości paliwa po niższych cenach, unikanie droższego paliwa na terenach wiejskich lub przy autostradach oraz lepsze planowanie tras.

2. Czy powiększone zbiorniki paliwa wpływają na efektywność operacyjną floty?

Tak, pozwalają na pokonywanie dłuższych tras bez potrzeby częstego tankowania, co zwiększa czas aktywności pojazdów na drodze i efektywność w realizacji.

3. Dlaczego warto rozważyć zakup powiększonych zbiorników paliwa?

Decyzja o zakupie powiększonych zbiorników wymaga analizy kosztów i korzyści, ale odpowiednio dobrane zbiorniki, np. modele aluminiowe, mogą znacząco przyczynić się do optymalizacji kosztów operacyjnych i zwiększenia rentowności firmy.