Wybór optymalnego zbiornika na paliwo do busów – jak dopasować pojemność i specyfikację do potrzeb floty?

czerwiec 30 2023
powiększone zbiorniki paliwa do busów

Zarządzanie flotą pojazdów, zwłaszcza busów, może być wyzwaniem, szczególnie w obszarze optymalizacji kosztów i efektywności. Jednym z kluczowych aspektów, który może znacznie poprawić wydajność transportu, jest wybór powiększonego zbiornika paliwa pojazdu. W tym artykule omówimy, dlaczego jest to dobre rozwiązanie, jak wybrać optymalny zbiornik dla Twojej floty i jakie są korzyści z inwestowania w takie rozwiązanie.

SPIS TREŚCI

 

 

Dlaczego powiększony zbiornik paliwa jest dobrym wyborem?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zwiększenie pojemności zbiornika paliwa w busach pozwala na jednorazowe tankowanie większej ilości paliwa, co może przynieść znaczne oszczędności, np. uniezależniając kierowcę od tankowania w miejscach, gdzie ceny paliwa są zwyczajowo wyższe – w małych miejscowościach albo przy autostradach. Dzięki większemu zbiornikowi, możesz lepiej zaplanować trasę przejazdu, wybierając stacje paliw oferujące korzystniejsze ceny.

Zwiększenie efektywności operacyjnej

Oszczędność czasu jest równie ważna. Częste zatrzymywanie się na stacjach benzynowych, zwłaszcza podczas długich tras, może znacznie wydłużyć czas transportu, a tym samym pracy kierowcy. Tymczasem dodatkowy zbiornik paliwa pozwala na pokonanie dłuższych dystansów bez konieczności częstego tankowania. Dzięki temu, możesz zminimalizować liczbę przerw na stacjach benzynowych, co przekłada się na szybsze dotarcie do celu. To nie tylko przyspiesza dostawę, ale także zwiększa satysfakcję klientów.

Ponadto, powiększone zbiorniki paliwa do busów mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności operacyjnej Twojej floty. Dzięki możliwości pokonywania dłuższych dystansów bez konieczności tankowania, Twoje busy mogą być na drodze dłużej, co oznacza więcej zrealizowanych zadań, a to przekłada się na większe zyski.

Bezpieczeństwo i trwałość

Zbiorniki paliwa oferowane przez firmę Arhen są wykonane z utwardzonego aluminium, co gwarantuje ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Co najważniejsze, zbiorniki są produkowane na zamówienie, czyli są idealnie dopasowane do konkretnego modelu samochodu i nie wymagają modyfikacji podwozia. Dzięki temu ich montaż jest bardzo łatwy. To nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także gwarantuje długą żywotność zbiornika.

Chciałbyś zamontować powiększony zbiornik paliwa do swojego busa?

 

Sprawdź naszą ofertę i wybierz rozwiązanie, które pozwoli Ci oszczędzić czas i przejechać dłuższe trasy bez dodatkowego tankowania.

Jak wybrać optymalny zbiornik paliwa dla Twojej floty?

Wybór odpowiedniego zbiornika paliwa zależy od wielu czynników, takich jak:

  • Rodzaj pojazdu: Oferowane przez nas zbiorniki paliwa są dopasowane do konkretnych modeli pojazdów. W Arhen znajdziesz zbiorniki paliwa do wiodących marek samochodów dostawczych i ciężarowych, takich jak Iveco, Citroen, Fiat, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Volkswagen, Mercedes, Man, Scania, Hyundai i Ford.
  • Pojemność zbiornika: Arhen, producent zbiorników paliwa, oferuje modele dostępne w różnych pojemnościach, nawet do 300 litrów. Jeśli Twoje busy często pokonują długie dystanse, większy zbiornik będzie strzałem w dziesiątkę. Rozwiązanie te sprawdzi się też doskonale w warunkach miejskich, gdzie przestoje na stacjach benzynowych mogą być szczególnie długie np. w godzinach szczytu.
  • Typ paliwa: Nasza firma oferuje zbiorniki na olej napędowy albo na benzynę.
  • Budżet: Oczywiście, koszt jest również ważnym czynnikiem. W Arhen oferujemy zbiorniki paliwa w różnych przedziałach cenowych, co zależy głównie od pojemności, dzięki czemu możesz wybrać ten najlepiej dostosowany do możliwości finansowych Twojego przedsiębiorstwa. Znajdziesz u nas także zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych.
  • Dopuszczalna masa całkowita pojazdu: Ostatecznie nie można zapomnieć o tym, że paliwo ma swoją wagę. Pełen zbiornik paliwa nie może więc ograniczać możliwości załadunku pojazdu wynikającej z DMC. Jeśli wozisz busem niewielkie i lekkie pakunki, nie powinno to stanowić problemu. W przypadku pojazdów o DMC do 3,5 t musisz jednak pamiętać, że np. montaż zbiornika o pojemności 300 l może znacząco uszczuplić możliwość załadunku. W większych pojazdach o większym DMC nie będzie to już takim zmartwieniem. Same zbiorniki jednak są lekkie z uwagi na to, że wykonano je z alumunium.

Analizując potrzebę montażu większego zbiornika paliwa do busa, weź też pod uwagę przebiegi pojazdu – dzienne, miesięczne i roczne, a także zagęszczenie stacji paliw w Twojej okolicy. Jeśli zaś Twoja firma posiada własne dystrybutory paliwa, powiększony zbiornik pomoże Ci uniezależnić flotę od marży operatorów stacji benzynowych. To zaś przyniesie wymierne korzyści finansowe w dłuższej perspektywie.

Dla kogo są powiększone zbiorniki paliwa – świętokrzyskie i reszta kraju – możliwość wysyłki

Powiększone zbiorniki paliwa są idealnym rozwiązaniem dla firm wykonujących usługi przewozowe lub wykorzystujących samochody ciężarowe i busy na co dzień do zadań własnych. Oto kilka przykładów:

  • Międzynarodowe lub krajowe firmy transportowe: Takie przedsiębiorstwa muszą mierzyć się z tankowaniem na zagranicznych stacjach, co może sprawiać problem w przypadku różnic w kursach walut oraz kosztach przewalutowania transakcji. Aluminiowy zbiornik paliwa to możliwość zatankowania większej ilości paliwa w korzystnej cenie.
  • Firmy kurierskie: Firmy kurierskie codziennie obsługują wiele tras, a zatem skorzystają na większych zbiornikach paliwa. Dzięki nim, kurierzy mogą dostarczać przesyłki szybciej, bez konieczności częstego zatrzymywania się na stacjach benzynowych.
  • Usługi transportowe: Firmy świadczące usługi transportowe, takie jak przewóz osób, mogą również skorzystać na tym rozwiązaniu. Ograniczenie ilości postojów skraca czas podróży, a to zaś przekłada się na lepsze zadowolenie klientów.

Jeśli więc chcesz zwiększyć zyski i efektywność Twojej floty busów, zbiorniki aluminiowe na zamówienie produkowane przez Arhen są opcją idealną dla Twojej floty. Nasze zbiorniki na paliwo posiadają homologację, co pozwala na ich użytkowanie w krajach o najbardziej restrykcyjnych przepisach w zakresu bezpieczeństwa transportu, np. w Niemczech. Zbiorniki montujemy we współpracującym z nami zakładzie lub wysyłamy na palecie. Dzięki kurierowi paczka bezpiecznie dotrze do Ciebie w kilka dni.

 

FAQ

1. Dla jakich firm najbardziej opłacalne są powiększone zbiorniki paliwa?

Powiększone zbiorniki paliwa są idealne dla międzynarodowych i krajowych firm transportowych, firm kurierskich oraz firm świadczących usługi transportowe.

2. Czy powiększone zbiorniki paliwa do busów posiadają homologację?

Tak, zbiorniki paliwa produkowane przez firmę ARHEN posiadają homologację na całą Unię Europejską.

3. Jakie są główne kryteria wyboru odpowiedniego zbiornika paliwa dla floty busów?

Przy wyborze zbiornika paliwa należy uwzględnić rodzaj pojazdu i jego kompatybilność ze zbiornikiem, typ paliwa, budżet czy dopuszczalną masę całkowitą pojazdu.