Jak rozpoznać czy Twój zbiornik paliwa uległ awarii?

październik 24 2022
powiększone zbiorniki paliwa

Spis treści:

  1.  Jak rozpoznać czy zbiornik paliwa uległ awarii?
  2.  Uszkodzony zbiornik paliwa – konsekwencje
  3.  Dlaczego warto zdecydować się na powiększone zbiorniki paliwa?

 

Firmy dysponujące własną flotą aut decydują się w wielu przypadkach na instalację własnych zbiorników paliwa, co jest nie tylko opłacalne, ale pozwala również optymalizować tankowania. Warto jednak mieć świadomość, że zbiorniki paliwa wymagają regularnych przeglądów, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów. Jak zatem rozpoznać, że zbiornik paliwa uległ awarii?

Jak rozpoznać czy zbiornik paliwa uległ awarii?

Zbiorniki paliwa w firmie powinny być regularnie kontrolowane, co pozwala uniknąć wielu awarii, a co za tym idzie ograniczyć ryzyko dodatkowych kosztów. W przypadku usterki polegającej na rozszczelnieniu zbiornika wiele zależy od jego usytuowania. W przypadku zbiorników naziemnych awaria będzie bowiem widoczna gołym okiem, ponieważ ze zbiornika zacznie wydostawać się paliwo. Inaczej wygląda to w przypadku zbiorników podziemnych, które należy sprawdzać przy użyciu odpowiednich czujników oraz mierników, które pozwalają zweryfikować integralność zbiornika. Co więcej, w wielu przypadkach producent zbiorników zaawansowane mierniki poziomu cieczy umieszcza w ich wnętrzu już przy produkcji. Co jeszcze może oznaczać, że zbiornik paliwa uległ awarii? Przede wszystkim zanieczyszczenie paliwa, które może skutkować poważną usterką samochodu, np. pompy paliwa.

Uszkodzony zbiornik paliwa – konsekwencje

Uszkodzenie zbiornika paliwa może mieć poważne konsekwencje oraz skutkować koniecznością poniesienia wysokich kosztów. W dużej mierze wynikają one z konieczności naprawy uszkodzonego zbiornika oraz innych skutków awarii, np. wyczyszczenia kostki brukowej. Warto jednak mieć świadomość, że awaria zbiornika, która poskutkuje jego zanieczyszczeniem może doprowadzić również do uszkodzenia samochodów. Najpopularniejszą usterką jest awaria pompy paliwa, której usunięcie może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Co więcej, awaria pompy może spowodować dalsze usterki, czego przykładem może być np. uszkodzenie wtryskiwaczy. Biorąc pod uwagę fakt, że ze zbiornika tankowane może być kilka, czy kilkanaście aut jego awaria może mieć naprawdę poważne konsekwencje.

Zwiększ zysk swojej firmy i zamów powiększony zbiornik paliwa do auta ciężarowego!

 

Zadzwoń do nas i zamów! Nasze zbiorniki objęte są europejską homologacją i 2-letnią gwarancją!

Dlaczego warto zdecydować się na powiększone zbiorniki paliwa?

 

Firmy dysponujące własną flotą samochodów powinny rozważyć montaż powiększonych zbiorników paliwa. Takie rozwiązanie pozwoli im zoptymalizować procesy tankowania, które będzie mogło odbywać się wyłącznie ze zbiorników znajdujących się na terenie firmy. W efekcie powiększone zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych, które można zamówić na https://zbiornikipaliwa.com.pl/ umożliwiają uzyskanie dużych oszczędności. Ich wysokość zależy zarówno od ilości tankowanego paliwa, jak i pokonywanych tras (transport krajowy, czy zagraniczny). Czy jest to legalne? Oczywiście, że tak, jednak należy podkreślić, że producent zbiorników paliwa musi posiadać odpowiednią homologację, która potwierdza jakość oraz bezpieczeństwo ich użytkowania zarówno w kraju, jak i za granicą (np. na terenie UE).

Podsumowując należy stwierdzić, że własne zbiorniki paliwa to rozwiązanie, dzięki któremu można uzyskać naprawdę wysokie oszczędności. Decydując się na nie warto jednak pamiętać o regularnych przeglądach, co pozwoli uniknąć kosztownych awarii.