Czym kierować się przy wyborze powiększonego zbiornika paliwa?

styczeń 21 2021
zbiorniki aluminiowe na zamówienie, zbiorniki na paliwo

Co daje montaż powiększonego zbiornika paliwa? Pytanie o tyle istotne, że coraz więcej transportowców decyduje się na takie rozwiązanie w swojej flocie. I nie ma tu znaczenia jej wielkość. Zarówno przy jednym aucie, jak i większej ilości pojazdów, powiększone zbiorniki paliwa mają ogromny wpływ na optymalizację wydatków, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Spis treści:

  1.  Ekonomia i bezpieczeństwo
  2.  Wybór powiększonego zbiornika paliwa, na co zwrócić uwagę?
  3.  Arhen-zbiorniki paliwa

 

Dzisiaj, kiedy arterie komunikacyjne całej Europy stoją otworem przed przedsiębiorcami z Polski, kwestie różnic cen paliwa, zbędnych postojów oraz wysokość kursów walutowych sprawiają, że inwestycja w powiększony lub dodatkowy zbiornik paliwa wydaje się niezbędnym posunięciem przy planowaniu strategii finansowej firmy. Pytaniem nie jest, czy konieczna jest instalacja zbiornika, lecz raczej, na co zwrócić uwagę, przy wyborze najlepszej opcji.

Ekonomia i bezpieczeństwo

O tym, że paliwa płynne w poszczególnych krajach cechują się różnymi cenami, nie trzeba nikogo przekonywać. Zatankowanie tańszego paliwa pozwoli przebyć obszar, na którym ceny kształtują się na znacznie wyższym poziomie. Większy zbiornik to także mniejsza ilość postojów, a co za tym idzie większa konkurencyjność w odniesieniu do kosztów samego transportu oraz czasu. Samochód dostawczy jest w stanie wykonać w skali roku znacznie większą ilość kursów, co w efekcie przełoży się na korzyści gospodarcze.

Niezwykle istotną jest także kwestia bezpieczeństwa. Zbiornik musi bezwzględnie spełniać wszystkie wymogi pod tym względem, a jednocześnie nie powinien obciążać elementów konstrukcji pojazdu, zmieniać jego stateczności i wpływać negatywnie na bezpieczeństwo jazdy. Zatem powinien być lekki w stosunku do swojej pojemności, dostosowany do poszczególnych typów aut oraz posiadać wszelkie niezbędne atesty gwarantujące bezawaryjność, szczelność i niezawodność.

Wybór powiększonego zbiornika paliwa, na co zwrócić uwagę?


Optymalny zbiornik powinien spełniać szereg kryteriów bezpieczeństwa, konstrukcyjnych oraz fizycznych.

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na:

  • Materiał, z jakiego został wykonany

Całkowita masa pojazdu często ma wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Także w odniesieniu do odpowiednich przepisów kodeksu drogowego auta podlegają klasyfikacji na podstawie ich masy, co z kolei stawia określone wymogi w kwestii uprawnień do prowadzenia takich pojazdów. Z tego powodu materiał, z jakiego został wykonany zbiornik, powinien uwzględniać kryteria wytrzymałościowe oraz być odpowiednio lekki, by jego ciężar nie wpływał znacząco na ogólną wagę auta.

Z tych powodów nasze zbiorniki produkowane są z lekkiego aluminium, poddanego wcześniej procesom utwardzającym. Odpowiednia obróbka ogranicza także do maksimum, wchodzenie materiału w reakcję chemiczną z paliwem.

  • Maksymalne ograniczenie wpływu zbiornika na właściwości konstrukcyjne całego pojazdu

Projekt samochodu dostawczego lub do przewozu osób niejako z góry zakłada wszystkie parametry bezpieczeństwa jazdy. Auta mają określoną wytrzymałość, wagę, środek ciężkości, wysokość podwozia itp. Z tych powodów przywiązujemy ogromną wagę do rozwiązań technicznych mających na celu wyeliminowanie wszelkich zakłóceń struktury technicznej w pojazdach klienta. Instalowane przez naszą firmę powiększone zbiorniki paliwa z założenia nie powinny powodować znaczących zmian w tym zakresie. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na montaż zbiorników dostosowanych do poszczególnych marek aut.

  • Optymalna pojemność

W zależności od indywidualnych potrzeb sprzedajemy zbiorniki o pojemnościach od osiemdziesięciu do nawet trzystu litrów. Klient sam decyduje, jakie rozwiązanie będzie dla niego najlepsze. W przypadku samochodów przeznaczonych do dalszych tras zbiornik powinien być większy, uwzględniając przy tym ładowność pojazdu. Auta przeznaczone do transportu lokalnego można wyposażyć w zbiorniki o mniejszej pojemności. Pozostaje jedynie wskazać markę pojazdu w celu znalezienia najlepszego rozwiązania technicznego.

  • Gwarancja i certyfikaty

Nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, lecz także sprostanie różnorodnym wymogom prawnym obowiązującym w krajach Europy, technologicznym, oraz ubezpieczeniowym, skłaniają naszą firmę do udzielenia stosownych gwarancji na nasze produkty. Posiadamy wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające zgodność naszych produktów z wytycznymi UE.

Szukasz sprawdzonego producenta powiększonych zbiorników do busów i samochodów ciężarowych?

Skontaktuj się z nami! Każdy nasz zbiornik posiada certyfikat jakości i objęty jest 2-letnią gwarancją!

Arhen-zbiorniki paliwa

Z uwagi na różnorodność obsługiwanych marek pojazdów, dobrze jest zapoznać się ze szczegółami na stronie https://zbiornikipaliwa.com.pl/zbiorniki-paliwa/, gdzie znaleźć można opisy stosowanych przez nas rozwiązań w odniesieniu do każdego z prezentowanych pojazdów.

Ponad ćwierć wieku doświadczenia sprawia, że Firma Z.P.H.U. ARHEN Andrzej i Wioletta Pawelec jest w stanie podjąć się każdego wyzwania, a o jakości naszych wyrobów świadczy certyfikat wydany przez Państwowy Instytutu Motoryzacji, uznawany na terenie całej Unii Europejskiej.

W przypadku pytań, wątpliwości czy też potrzeby konsultacji zadzwoń pod numer telefonu 41 274 95 51 lub 606 97 62 65.

Można także skorzystać z adresu e-mail: oraz .

Informacji na temat naszych produktów oraz proponowanych rozwiązań technicznych udzielimy niezwłocznie i co ważniejsze bezpłatnie. Warto już dziś pomyśleć o przyszłości swojej firmy, zapraszamy!