Jak rzadziej tankować auto w trasie?

maj 26 2022
powiększony zbiornik do busa

Spis treści:

  1. Autostrada a droga krajowa – co warto wiedzieć?
  2. Jaka jest najkorzystniejsza prędkość na autostradzie?
  3. Co jeszcze zrobić, aby rzadziej tankować w trasie?
  4. Świetny sposób na rzadsze tankowanie w trasie, czyli dodatkowy zbiornik paliwa!

 

W trasie dla wielu osób kluczowe znaczenie ma czas. Oczywiście jest on bardzo istotny, aczkolwiek równie ważny jest aspekt finansowy, zwłaszcza wtedy, gdy mówimy o jeździe służbowej. Paliwo z miesiąca na miesiąc jest coraz droższe, a wedle prognoz trend ten ma pozostać niezmienny. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak robić wszystko, aby w trasie tankować po prostu rzadziej. Sposobów na to jest naprawdę niemało, dlatego warto je bliżej poznać. Sprawdź sam, co musisz wiedzieć na ten temat!

Autostrada a droga krajowa – co warto wiedzieć?

Nie jest tajemnicą, że zużycie paliwa jest w dużej mierze zależne od prędkości jazdy. Wraz z jej wzrostem, nie maleje także spalanie. Wedle statystyk na autostradach samochody spalają nawet 60 procent więcej paliwa, aniżeli w przypadku dróg krajowych. Mowa oczywiści o książkowej sytuacji, w której jedziemy zgodnie z przepisami. Nie można jednak nie wspomnieć o tym, że wybór pomiędzy drogą krajową, a autostradą to nie tylko i wyłącznie aspekt finansowy. Równie istotny jest czas, który przede wszystkim w przypadku podróżowania busem, jest po prostu bardzo istotny. Właśnie dlatego bardzo ważne jest to, aby zdecydować, czy jesteśmy w stanie ponieść koszt szybszej jazdy. O jakiej różnicy w spalaniu mówimy? Oczywiście jest to w dużej mierze zależne od samochodu, jednak możemy liczyć na oszczędność od zaledwie 2 litrów do nawet 6 na 100 kilometrów. Zatem jadąc drogą krajową w najlepszym wypadku jesteśmy w stanie przejechać nawet 100 kilometrów więcej na pełnym baku paliwa.

Jaka jest najkorzystniejsza prędkość na autostradzie?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jazda drogami krajowymi może być na tyle czasochłonna, że mimo sporych oszczędności będzie po prostu nieopłacalna. Właśnie dlatego w wielu wypadkach nie warto rezygnować z autostrad. Jedyne, co należy zrobić, aby tankować znacznie rzadziej, to jechać z prędkością około 110-120 km/h. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że w porównaniu do jazdy z prędkością 140 km/h, będziemy jechali znacznie dłużej. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a różnica w czasie jazdy na dystansie 100 kilometrów wynosi wyłącznie siedem minut. Jak w takim wypadku będziemy wyglądało spalanie? Jesteśmy w stanie zaoszczędzić od 0,6 litra do nawet dwóch litrów na 100 kilometrów zależnie od samochodu.

Co jeszcze zrobić, aby rzadziej tankować w trasie?

Najważniejsze jest oczywiście to, aby przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W takim wypadku, kiedy będziemy stosowali się do ograniczeń prędkości, spalanie będzie znacznie mniejsze. Nie bez znaczenia jest także unikanie wyprzedzania. W wielu wypadkach taki manewr nie ma żadnego sensu, a spalanie rośnie wtedy jak na drożdżach. Nie bez znaczenia jest także dopompowywanie opon. To działanie, o którym zapomina wiele osób. W przypadku, gdy jedziesz obciążonym samochodem, możliwe, że konieczna będzie korekta ciśnienia w oponach.

 

Zamów powiększony zbiornik paliwa z dostawą do domu!

Powiększony zbiornik paliwa na zamówienie pozwoli Ci oszczędzić czas i przejechać dłuższe trasy bez dodatkowego tankowania.

Świetny sposób na rzadsze tankowanie w trasie, czyli dodatkowy zbiornik paliwa!

Powiększone zbiorniki paliwa do busów to rozwiązanie, które sprawia, że możliwe jest znacznie rzadsze tankowanie w trasie. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie za jednym zamachem zatankować znacznie więcej paliwa. Dlaczego zbiorniki na paliwo są tak korzystne? Sprawiają one, że możliwe jest zaoszczędzenie naprawdę sporo czasu. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tankowanie to długotrwały proces. Właśnie dlatego warto zdecydować się na dodatkowy zbiornik paliwa. Dzięki niemu możliwe jest przejechanie znacznie dłuższej tras na jednym tankowaniu, co jest ogromną zaletą takiego rozwiązania.