Dlaczego powiększone zbiorniki paliwa są koniecznością w firmach transportowych?

Listopad 18 2020

Wymiana zbiornika w samochodzie może wydawać się niepotrzebna, w szczególności jeżeli chodzi o auta osobowe. Sytuacja inaczej wygląda w przypadku aut dostawczych, które często podlegają wysokiej eksploatacji, co wiąże się z częstą potrzebą wymiany różnych części, w tym również zbiorników paliwa. Nasza firma ARHEN istnieje już od 1993 roku, od tego czasu staliśmy się pionierem w produkcji zbiorników paliwa na terenie Polski. Jakość naszych produktów została potwierdzona przez Państwowy Instytut Motoryzacji, od którego otrzymaliśmy certyfikat jakości.

 

Czym są zbiorniki paliwa?

Jest to integralna część każdego pojazdu, którego źródłem mocy jest silnik spalinowy. W zbiornikach paliwa może znajdować się wiele różnych rodzajów paliw, m.in ciekłe oraz gazowe. Oprócz funkcji przechowywania paliwa, zbiorniki posiadają inne funkcje takie jak: 

  • Wskaźnik poziomu paliwa
  • Pompa odpowiedzialna za przetłaczanie paliwa

Przyczyn uszkodzenia zbiornika może być wiele, najczęściej są to usterki mechaniczne, wskutek wypadku lub spowodowane korozją. 

Powiększenie zbiornika paliwa – dlaczego w dzisiejszych czasach to konieczność?

Podstawowym argumentem przemawiającym za koniecznością montażu powiększonego zbiornika paliwa jest oczywiście obniżenie kosztów i zminimalizowanie czasu poświęconego na tankowanie podczas długich tras. Nasza firma ARHEN zajmuje się produkcją powiększonych zbiorników w sposób nienaruszający konstrukcji podwozia. Każdy zbiornik powstaje z utwardzonego aluminium, co zapewnia wieloletnią trwałość. Zbiorniki produkujemy dla wielu różnych marek pojazdów, takich jak: Mercedes, Renault, Volkswagen, Iveco, Fiat, Citroen, Opel, Peugeot, Toyota, Mitsubishi, Scania, Daf, Nissan, Man, Ford oraz Hyundai.

Korzyści finansowe i czasowe

Powiększony zbiornik paliwa pozwala na przejechanie nawet 2500 km na jednym tankowaniu. Sprawia to, że długie trasy stają się o wiele łatwiejsze, kiedy nie ma potrzeby ciągłego zbaczania z trasy w celu zatankowania. Oprócz tego pozwala to na tankowanie wyłącznie na lokalnych tańszych stacjach benzynowych. Na stacjach benzynowych przy drogach międzynarodowych często paliwo jest nawet o 40% droższe!

Dlaczego my?

Decydując się na powiększone zbiorniki paliwa naszej firmy, otrzymujesz 2-letnią gwarancję na wszystkie nasze produkty. Każdy nasz zbiornik projektujemy na zamówienie pod konkretny model pojazdu, dzięki czemu nie musisz się bać o naruszenie konstrukcji nadwozia. Wspomniane przez nas wcześniej utwardzone aluminium zapewnia trwałość zbiornika przez wiele lat, nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji. Surowiec, z którego stworzone są nasze zbiorniki, jest odporny na korozję oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Po montażu naszego zbiornika możesz być pewien, że znacząco zwiększysz okres bezusterkowego korzystania z pojazdu i nigdy więcej nie będziesz musiał planować przystanków przy wielu stacjach benzynowych podczas jednej trasy. 

Gwarantujemy szybkie terminy i najwyższy poziom jakości. Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, możesz dowiedzieć się więcej tutaj: https://zbiornikipaliwa.com.pl/zbiorniki-paliwa/.