5 faktów o zbiornikach paliwa, które warto poznać

kwiecień 27 2020
powiększony zbiornik paliwa do busa

Spis treści:

  1.  Potrzebujesz powiększonego zbiornika paliwa, ale nie wiesz na co powinieneś zwrócić uwagę?
  2.  Powiększony zbiornik paliwa to często konieczność w busach i autach ciężarowych
  3.  Materiał: utwardzone aluminium?
  4.  Powiększone zbiorniki są bezinwazyjne
  5.  Od 80 do nawet 300 litrów
  6.  Certyfikaty

 

Potrzebujesz powiększonego zbiornika paliwa, ale nie wiesz na co powinieneś zwrócić uwagę?

A może jesteś już obeznany w temacie, ale chciałbyś dowiedzieć się czegoś nowego? Poniżej przybliżmy Ci 5 faktów, które warto znać, jeśli mowa o zbiornikach paliwa. Nasza firma od 27 lat zajmuje się przede wszystkim produkowaniem zbiorników paliwa do samochodów ciężarowych i dostawczych. Dzięki temu, oprócz wysokiej jakości produktów, możemy zapewnić Ci dawkę eksperckiej wiedzy wynikającej z doświadczenia.

1. Powiększony zbiornik paliwa to często konieczność w busach i autach ciężarowych

Niby oczywistość, ale nie każdy wie, że pojazdy, które muszą przemierzać nawet tysiące kilometrów, czy to na trasach międzynarodowych, czy lokalnych, prawie w 99% wyposażone są w powiększone zbiorniki paliwa. Pozwala to zaoszczędzić na czasie i nierzadko na finansach, gdy możemy zatankować więcej paliwa w kraju, w którym stawki są bardziej korzystne. Nasza firma produkuje takie zbiorniki dla większości znanych marek samochodów: Mercedes, Renault, Volkswagen, Iveco, Fiat, Citroen, Opel, Peugeot, Toyota, Mitsubishi, Scania, Daf.

2. Materiał: utwardzone aluminium?

Teraz czas na ciekawostkę techniczną. Do produkcji powiększonych zbiorników wykorzystuje się zazwyczaj aluminium, które jest poddawane odpowiednim procesom utwardzającym. Dlaczego wykorzystanie tego konkretnego materiały jest takie ważne? Ponieważ pozwala to zminimalizować wagę wyrobu, a tym samym zachować jak największą ładowność samochodu, do którego zamontowane są powiększone zbiorniki. Trwałe i funkcjonalne.

3. Powiększone zbiorniki są bezinwazyjne

Brzmi trochę jak termin medyczny i jeśli uznamy nasz pojazd za pacjenta, to analogia jest trafiona. Gdy montowane są powiększone zbiorniki dla naszego środka transportu istotne jest by nie ingerowały one w oryginalne podwozie. Dlaczego to jest takie ważne? Bo po prostu nie chcemy by podczas montażu, jakaś część naszego samochodu doznała uszkodzenia. Zbiorniki naszej firmy zawsze montowane są z zachowaniem wytycznych oryginalnych założeń produkcyjnych w miejscu gdzie znajdował się fabryczny zbiornik.

Szukasz sprawdzonego producenta powiększonych zbiorników do busów i samochodów ciężarowych?

Zadzwoń do nas! Każdy nasz zbiornik objęty jest europejską homologacją i 2-letnią gwarancją!

4. Od 80 do nawet 300 litrów

Tak wygląda zakres pojemności zbiorników jakie oferuje nasza firma. Dzięki tak dużej wszechstronności, możemy dostosować się do Twoich potrzeb. Nawet 80 litrów to o wiele więcej niż to co oferują fabryczne zbiorniki, nie wspominając już o tych 300 litrowych, czyli największych z naszej oferty. Od Ciebie wymagamy tylko określenia Twojego zapotrzebowania na litraż, a my zajmiemy się dobraniem odpowiedniego produktu.

5. Certyfikaty

Naszej firmie zależy, żeby dostarczać produkty jak najlepszej jakości, dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby materiały, z których korzystamy, pochodziły od sprawdzonych firm które posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Staramy się też wspierać polską gospodarkę i wybierać materiał produkcji polskiej. Oprócz tego legalność naszych zbiorników paliwa potwierdzona jest homologacją na całą Unię Europejską. Dlatego decydując się na nasze produkty, nie musisz martwić się o ich jakość, czy legalność.

Mamy nadzieję, że dzięki nam poszerzyłeś swoją wiedzę na temat zbiorników paliwa i że gdy zdecydujesz się na zakup, to nie będziesz miał wątpliwości, z oferty, której firmy skorzystać.