W jakich pojazdach można zamontować powiększony zbiornik paliwa?

wrzesień 17 2020
powiększone zbiorniki paliwa świętokrzyskie

Pewnie nie raz zastanawialiście się czy powiększony zbiornik paliwa to dobry wybór? Czy jest to bezpieczne? Zgodne z prawem? Jednak pierwszą wątpliwością jaka się pojawia to pytanie, w jakich pojazdach można powiększony zbiornik w ogóle zamontować? W tym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Spis treści:

  1.  Busy, a powiększone zbiorniki paliwa
  2.  Powiększony zbiornik paliwa w samochodzie ciężarowym
  3.  Arhen – zaufany producent powiększonych zbiorników paliwa

 

Busy, a powiększone zbiorniki paliwa

Pierwsze co może się skojarzyć z powiększonymi zbiornikami paliwa to właśnie busy. Większość przewoźników decyduje się na takie rozwiązanie z bardzo prostej przyczyny. Chodzi o optymalizację kosztów użytkowania pojazdu. Dzięki większej ilości paliwa kierowca busa może pracować o wiele wydajniej i bezpieczniej. Oszczędności pojawiają się już od samego początku, gdyż przewoźnik może zatankować większą ilość paliwa, wybierając najbardziej korzystną ofertę, bez konieczności zatrzymywania się na trasie, akurat tam gdzie wymagać tego będzie kontrolka.

Takie rozwiązanie ma też duże znaczenie, gdy mówimy o transporcie międzynarodowym, gdyż tankowanie w naszym kraju pozwala na odliczenie podatku VAT. Warto też zauważyć, że ceny na polskich stacjach są znacznie niższe niż na Zachodzie i w Skandynawii – obsługując te kierunki warto mieć możliwość zabrania większej ilości paliwa kupionego w Polsce.

Powiększony zbiornik paliwa w samochodzie ciężarowym

Samochody ciężarowe przemierzają długie trasy, takie już ich przeznaczenie i natura. Często fabryczne zbiorniki mają ograniczoną pojemność, tak aby nie miały one znaczącego wpływu na wagę całkowitą pojazdu. Niestety tworzy to potrzebę częstych przystanków na trasie w celu tankowania i utrudnia tym samym ich użytkowanie.

Tutaj z rozwiązaniem przychodzą powiększone zbiorniki paliwa naszej firmy, które wykonywane są ze specjalnego aluminium. Mowa tu o utwardzonym aluminium, które jest idealnym materiałem do przechowywania paliwa. Łączy ono w sobie wiele pozytywnych cech. Jest jednocześnie lekkie i trwałe, dzięki czemu ciężar całkowity samochodu ciężarowego wzrasta tylko nieznacznie, a zbiornik jest wytrzymały i dobrze się sprawdza nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. 

Szukasz sprawdzonego producenta powiększonych zbiorników do busów?

Zadzwoń do nas! Każdy nasz zbiornik posiada certyfikat jakości i objęty jest 2-letnią gwarancją!

Arhen – zaufany producent powiększonych zbiorników paliwa

Decydując się na powiększony zbiornik paliwa warto pamiętać, by skorzystać z pewnego źródła. Zbiorniki naszej firmy posiadają homologację na terenie całej Unii Europejskiej. Wykonujemy zbiorniki do takich pojazdów jak: Mercedes, Toyota, Renault, Peugeot, Opel, Citroen, Fiat, Daf, Iveco, Mitsubishi, Volkswagen, Scania, Hyundai i Fort. Powiększone zbiorniki paliwa wysyłamy kurierem na terenie całej Polski. 

Chcąc mieć pewność co do bezproblemowej eksploatacji powiększonego zbiornika na paliwo w swoim samochodzie dostawczym lub ciężarowym, warto skorzystać z naszej oferty jego montażu. Nasi doświadczeni i wysoko wykwalifikowani pracownicy zainstalują go szybko i w stu procentach poprawnie.

Nasza firma działa na rynku od ponad trzech dekad, co jest gwarancją wysokiej jakości wykonania i pełnej kompatybilności z konstrukcją danego samochodu. Nasze zbiorniki posiadają homologację ważną na terenie całej UE oraz certyfikat PIMOT. Na każdy z nich udzielamy ponadto 2-letniej gwarancji, która pozwala naszym klientom nie martwić się ewentualnymi usterkami.

 

Nie wiesz jaki zbiornik paliwa powinien znaleźć się w Twoim aucie? Zadzwoń do nas – odpowiemy na wszystkie pytania!

Zadzwoń: 606 97 62 65 

FAQ

1. W jakich pojazdach jest możliwość instalacji powiększonego zbiornika paliwa?

Powiększone zbiorniki paliwa mogą być montowane w busach i samochodach ciężarowych.

2. Jakie są zalety montażu powiększonego zbiornika paliwa?

Główne zalety to oszczędność czasu i pieniędzy, dzięki mniejszej liczbie postojów na tankowanie samochodu oraz możliwości zakupu paliwa na stacjach z korzystniejszymi cenami.

3. Czy zbiorniki firmy Arhen są bezpieczne i legalne?

Tak, nasze zbiorniki posiadają homologację ważną na terenie całej Uni Europejskiej oraz certyfikat PIMOT, co zapewnia ich legalność i bezpieczeństwo.