W jakich pojazdach można zamontować powiększony zbiornik paliwa?

wrzesień 17 2020
powiększone zbiorniki paliwa świętokrzyskie

Pewnie nie raz zastanawialiście się czy powiększony zbiornik paliwa to dobry wybór? Czy jest to bezpieczne? Zgodne z prawem? Jednak pierwszą wątpliwością jaka się pojawia to pytanie, w jakich pojazdach można powiększony zbiornik w ogóle zamontować? W tym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Busy, a powiększone zbiorniki paliwa

Pierwsze co może się skojarzyć z powiększonymi zbiornikami paliwa to właśnie busy. Większość przewoźników decyduje się na takie rozwiązanie z bardzo prostej przyczyny. Chodzi o optymalizację kosztów użytkowania pojazdu. Dzięki większej ilości paliwa kierowca busa może pracować o wiele wydajniej i bezpieczniej. Oszczędności pojawiają się już od samego początku, gdyż przewoźnik może zatankować większą ilość paliwa, wybierając najbardziej korzystną ofertę, bez konieczności zatrzymywania się na trasie, akurat tam gdzie wymagać tego będzie kontrolka. Takie rozwiązanie ma też duże znaczenie, gdy mówimy o transporcie międzynarodowym, gdyż tankowanie w naszym kraju pozwala na odliczenie podatku VAT.

Powiększony zbiornik paliwa w samochodzie ciężarowym

Samochody ciężarowe przemierzają długie trasy, takie już ich przeznaczenie i natura. Często fabryczne zbiorniki mają ograniczoną pojemność, tak aby nie miały one znaczącego wpływu na wagę całkowitą pojazdu. Niestety tworzy to potrzebę częstych przystanków na trasie w celu tankowania i utrudnia tym samym ich użytkowanie. Tutaj z rozwiązaniem przychodzą powiększone zbiorniki paliwa naszej firmy, które wykonywane są ze specjalnego aluminium. Mowa tu o utwardzonym aluminium, które jest idealnym materiałem do przechowywania paliwa, a jednocześnie jest lekkie, co sprawia, że ciężar całkowity samochodu ciężarowego wzrasta tylko nieznacznie.

Szukasz sprawdzonego producenta powiększonych zbiorników do busów?

Zadzwoń do nas! Każdy nasz zbiornik posiada certyfikat jakości i objęty jest 2-letnią gwarancją!

Arhen – zaufany producent powiększonych zbiorników paliwa

Gdy decydujemy się na powiększony zbiornik paliwa warto pamiętać by skorzystać z pewnego źródła. Zbiorniki naszej firmy posiadają homologację na terenie całej Unii Europejskiej. Wykonujemy zbiorniki do takich pojazdów jak: Mercedes, Toyota, Renault, Peugeot, Opel, Citroen, Fiat, Daf, Iveco, Mitsubishi, Volkswagen, Scania, Hyundai i Fort. Powiększone zbiorniki paliwa wysyłamy kurierem na terenie całej Polski. 

Nie wiesz jaki zbiornik paliwa powinien znaleźć się w Twoim aucie? Zadzwoń do nas – odpowiemy na wszystkie pytania!

Zadzwoń: 606 97 62 65