Zastosowanie powiększonych zbiorników paliwa w transporcie międzynarodowym

październik 30 2023
zbiorniki aluminiowe na zamówienie, zbiorniki na paliwo

Montaż powiększonego zbiornika na paliwo to niezawodny sposób na optymalizację kosztów utrzymania floty. Co warto wiedzieć na jego temat?

SPIS TREŚCI

 

Koszty zakupu paliwa mogą stanowić nawet ponad 40 proc. całkowitego kosztu utrzymania floty. Odsetek ten szczególnie wysoki okazuje się w przypadku firm obsługujących trasy za zachodnią granicą, gdzie ceny paliw są zwykle znacznie wyższe niż w kraju. Przynajmniej częściowym rozwiązaniem tego problemu mogłoby być zabranie w trasę większej ilości paliwa zatankowanego w Polsce i uniknięcie droższych zakupów na Zachodzie. Przeszkodą w realizacji tego planu okazuje się jednak ograniczona pojemność baku, która nie zawsze pozwala na odbycie dłuższej trasy.

Rozwiązaniem takich problemów może być montaż powiększonego zbiornika paliwa. Jest on możliwy zarówno w autach dostawczych, jak i ciężarowych. Jak konkretnie wpłynie on na funkcjonowanie firmy? Jakie korzyści płyną z tego typu inwestycji? Na te i inne pytania odpowiadamy w nowym artykule.

 

Powiększony zbiornik paliwa – oszczędność na długich trasach

Latem tego roku ceny paliw na polskich stacjach osiągnęły poziom od 90 do 92 proc. unijnej średniej. O ile w krajach takich jak Bułgaria czy Rumunia są one znacznie niższe, to firmy obsługujące trasy za zachodzie lub północy muszą liczyć się z dużymi wydatkami. W Niemczech za litr oleju napędowego trzeba zapłacić ok. 1,63 euro, we Włoszech – 1,68 euro, a w Szwecji – prawie 1,9 euro. Nic więc dziwnego, że wielu przewoźników w miarę możliwości unika tankowania na zagranicznych stacjach i stara się zabrać jak najwięcej paliwa z Polski, gdzie latem litr ON kosztował 1,39 euro.

Takie działanie przynosi znaczne oszczędności – zwłaszcza w przypadku dużych flot. Co ważne, zaoszczędzone kwoty mogą być jeszcze większe. Wystarczy w samochodach jeżdżących na takich trasach zamontować powiększone zbiorniki paliwa. Zakup benzyny lub oleju napędowego w Polsce oraz innych krajach, w których ceny są niższe, umożliwi pokonywanie dłuższych dystansów bez tankowania. W niektórych przypadkach oznacza to nawet możliwość całkowitej rezygnacji z korzystania z np. niemieckich lub szwedzkich stacji.

 

Powiększony zbiornik paliwa – co dzięki niemu zyska twoja firma?

Montaż powiększonych zbiorników paliwa w autach wchodzących w skład firmowej floty przyniesie też inne korzyści. Dzięki temu, że kierowca może pokonać większe odległości bez wizyt na stacjach benzynowych, możliwe jest zaplanowanie trasy w optymalny sposób – nie według rozmieszczenia stacji. To może nie tylko zmniejszyć zużycie paliwa, ale też przyspieszyć poszczególne kursy, co na pewno korzystnie wpłynie na wizerunek i konkurencyjność firmy.

Powiększone zbiorniki paliwa do busów okażą się też dobrym rozwiązaniem w przypadku przedsiębiorstw obsługujących przewóz osób. Rzadsze tankowanie przekłada się na szybsze dotarcie do celu i możliwość zaplanowania postojów w miejscach atrakcyjniejszych niż stacje benzynowe. To z kolei będzie miało wpływ na samopoczucie pasażerów i ich lepsze opinie o firmie.

Chciałbyś zamontować aluminiowy zbiornik paliwa do swojego samochodu ciężarowego?

 

Sprawdź naszą ofertę i wybierz rozwiązanie, które pozwoli Ci oszczędzić czas i przejechać dłuższe trasy bez dodatkowego tankowania.

Powiększone zbiorniki paliwa dla floty firmowej. O czym pamiętać?

Część przewoźników rezygnuje z montażu powiększonych zbiorników paliwa ze względu na obawy co do bezpieczeństwa takiej inwestycji. Korzystając z usług sprawdzonej firmy o ten aspekt nie musimy jednak się martwić. Firma ARHEN oferuje aluminiowy zbiornik paliwa, który w przeciwieństwie do wariantów ze stali cechuje się dużą wytrzymałością przy zachowaniu dość niskiej wagi. Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych i dostawczych ARHEN montowane są w miejscu fabrycznych baków, co eliminuje konieczność ingerowania w konstrukcję auta.

Jako producent zbiorników obsługujemy samochody różnych marek – np. Mercedes, Renault, Volkswagen, Iveco, Nissan, Man, Ford, Hyundai, Fiat, Citroen, Opel, Peugeot czy Skania. Wieloletnie doświadczenie, dobór najwyższej jakości materiałów i komponentów oraz zachowanie pełnej precyzji przekładają się na niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania naszych zbiorników. Co ważne, każdy zbiornik objęty jest 24-miesięczną gwarancją i ma homologację ważną na terenie całej UE.

Powiększone zbiorniki na paliwo w firmowych pojazdach mogą przynieść wiele korzyści. Oszczędności na paliwie, optymalne planowanie tras, zwiększona konkurencyjność, czy nawet lepsze doświadczenia pasażerów – to tylko niektóre z aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy ocenie zasadności takiej inwestycji.

 

FAQ

1. Jakie oszczędności przynosi montaż powiększonego zbiornika paliwa?

Montaż powiększonego zbiornika paliwa przynosi znaczne oszczędności, szczególnie na długich i zagranicznych trasach, ponieważ umożliwia tankowanie w krajach z niższymi cenami paliw.

2. Czy montaż powiększonego zbiornika paliwa jest bezpieczny?

Tak, montaż aluminiowego zbiornika paliwa jest bezpieczny i nie ingeruje w konstrukcję pojazdu.

3. Jakie gwarancje otrzymuje się na powiększone zbiorniki paliwa?

Powiększone zbiorniki paliwa objęte są 24-miesięczną gwarancją i posiadają homologację na terenie całej UE.