Jak dobrać odpowiedni zbiornik paliwa dla swojego pojazdu?

lipiec 31 2023

Dodatkowe zbiorniki paliwa cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kierowców i właścicieli firm zajmujących się transportem. Powodów tego stanu rzeczy jest kilka. Do najważniejszych z nich należą oszczędność czasu potrzebnego na dotankowywania samochodu i możliwość „zalania” najtańszym możliwym paliwem, omijając tym samym po drodze droższe stacje. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika paliwa do swojego pojazdu? Podpowiadamy!

SPIS TREŚCI

 

 

Dodatkowy zbiornik paliwa – ekonomiczne plusy takiego rozwiązania

Dodatkowy zbiornik paliwa niesie ze sobą spore możliwości w dziedzinie oszczędności i umożliwia odpowiednie gospodarowanie paliwem. Mając do dyspozycji większą ilość oleju napędowego, możemy lepiej zaplanować trasę podróży, oszczędzając czas, który zmarnowalibyśmy na dotankowywaniu po drodze. Kolejnym plusem montażu takiego zbiornika jest możliwość „zalania” pojazdu najtańszym paliwem dostępnym w danym momencie. Tym sposobem wykonując transport, unikniemy problemu tankowania na przykładowo zagranicznych stacjach, gdzie często ceny są dużo wyższe niż w Polsce.

Zbiorniki aluminiowe na zamówienie – dodatkowe paliwo do Webasto

Istotnym elementem każdego samochodu ciężarowego i busa wykonujących daleki transport jest instalacja ogrzewania postojowego. Układ ten do produkcji ciepła wykorzystuje paliwo znajdujące się w zbiornikach pojazdu. Posiadając dodatkowy zbiornik paliwa, możemy przestać się martwić i decydować co wybrać – ogrzewanie czy oszczędzanie oleju napędowego. Mając dodatkową alternatywę, zyskujemy pewność, że nie zabraknie nam paliwa na pokonanie zaplanowanej trasy.

Zbiorniki na paliwo – na co zwrócić uwagę przy wyborze dodatkowych zbiorników

Zastanawiając się nad wyborem, jakim są dodatkowe zbiorniki na paliwo, należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Zastanówmy się, jakim rodzajem pojazdu dysponujemy i czy zbiornik jest z nim kompatybilny, jaka jest jego dopuszczalna masa całkowita i z jakiego materiału jest zrobiony bak. Odpowiadając sobie na tego typu pytania, unikniemy niepotrzebnych problemów i komplikacji.

Chciałbyś zamontować powiększony zbiornik paliwa do swojego busa?

 

Sprawdź naszą ofertę i wybierz rozwiązanie, które pozwoli Ci oszczędzić czas i przejechać dłuższe trasy bez dodatkowego tankowania.

Kompatybilność

Jednym z podstawowych kryteriów doboru takiego zbiornika jest jego kompatybilność z konstrukcją naszego samochodu. Przed zakupem warto skontaktować się z dealerem albo producentem w celu potwierdzenia zgodności.

Waga zbiornika

Waga zbiornika to kolejna kluczowa kwestia. Prowadząc biznes skupiający się na transporcie pojazdami typu bus, musimy pamiętać o ograniczeniach wynikających z dopuszczalnej masy całkowitej tych samochodów. Powiększone zbiorniki paliwa do busów trzeba dobrać tak, aby nie uszczuplić ich ładowności.

Pojemność

Podczas zakupu powiększonego zbiornika musimy zadać sobie pytanie, jak duży bak jest nam potrzebny. Nie warto przepłacać za większe modele, wiedząc, że nie wykorzystamy w pełni ich potencjału.

Odporność na niesprzyjające warunki

Dobrej jakości zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych lub busów powinny być odporne na różnego rodzaju warunki pogodowe i eksploatacyjne. Jednym z takich czynników jest korozja. Odpowiednio wyprodukowany i zaprojektowany dodatkowy zbiornik paliwa skutecznie przeciwstawia się rdzy.

Aluminiowy zbiornik paliwa – najwyższej jakości materiał, który zapewni bezpieczeństwo

Rozważając instalację dodatkowego baku, należy zastanowić się nad doborem odpowiedniego materiału, z jakiego będzie on zrobiony. Tradycyjne zbiorniki wykonane z plastiku charakteryzują się niską i atrakcyjną ceną, jednak są zdecydowanie mniej odporne i wytrzymałe. Decydując się na aluminiowy zbiornik paliwa, zyskujemy najwyższej klasy produkt, który będzie służył przez wiele lat. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji nie będzie negatywnie wpływać na cały pojazd, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej wytrzymałości na wysokim poziomie. Zastosowanie aluminium do budowy zapewnia szczelność i bezpieczeństwo zgromadzonego wewnątrz paliwa. Jest to bardzo istotne w zagwarantowaniu kierowcy komfortu podróży, która niejednokrotnie może trwać kilka tygodni.

 

FAQ

1. Dlaczego warto rozważyć montaż dodatkowego zbiornika paliwa w pojeździe?

Montaż dodatkowego zbiornika paliwa pozwala na oszczędność czasu i u pieniędzy, poprzez zwiększenie zasięgu pojazdu i możliwość korzystania z paliwa na tańszych stacjach.

2. Jakie są zalety aluminiowych zbiorników paliwa?

Aluminiowe zbiorniki paliwa są lekkie, dzięki czemu minimalizują zużycie paliwa, są odporne na korozję, co przekłada się na ich długą żywotność.

3. Czy pojemność zbiornika ma znaczenie przy wyborze dodatkowe zbiornika?

Tak, ważne jest, aby dobrać pojemność zbiornika do faktycznych potrzeb transportowych.