Montaż powiększonego zbiornika paliwa – wszystko, co musisz wiedzieć

luty 27 2023
montaż powiększonego zbiornika paliwa arhen

Spis treści:

  1. Czym jest powiększony zbiornik paliwa?
  2. Komu zaleca się zainstalowanie powiększonego zbiornika paliwa?
  3. Jak przygotować samochód do montażu powiększonego zbiornika paliwa?
  4. Ile trwa montaż powiększonego zbiornika i jak on wygląda?
  5. Ile kosztuje montaż powiększonego zbiornika paliwa?

 

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się montaż powiększonych zbiorników paliwa. Pozwala on na uzyskanie sporych oszczędności, nie tylko finansowych, lecz także na skrócenie czasu podróży. Dowiedz się, jak przygotować pojazd na zamontowanie takiego zbiornika paliwa oraz jak przebiega cały proces instalacji.

Czym jest powiększony zbiornik paliwa?

Powiększony zbiornik paliwa to zastępstwo tradycyjnego zbiornika, który znajduje się w pojeździe lub też jako dodatek do już zamontowanego fabrycznie. Zbiorniki tego typu wykorzystywane są w różnego rodzaju pojazdach. Szczególnie popularne są w samochodach z branży transportowej. Powiększony zbiornik paliwa pozwala pokonywać znacznie dłuższe odległości bez konieczności dotankowywania. Takie rozwiązanie umożliwia zalanie do zbiornika nawet 300 dodatkowych litrów oleju napędowego lub benzyny, co przyczynia się do oszczędności czasu, który poświęca się na stacjach benzynowych. Zapewnia również możliwość zatankowania większej ilości paliwa w momencie, gdy jego cena jest najkorzystniejsza. W ten sposób powiększony zbiornik paliwa sprawia, że koszt instalacji takiego rozwiązania szybko się zwraca.

Komu zaleca się zainstalowanie powiększonego zbiornika paliwa?

Zakup powiększonego zbiornika paliwa polecany jest przede wszystkim do samochodów dostawczych i ciężarowych. Nie ingerują one w konstrukcję całego pojazdu, jednocześnie umożliwiając uzyskanie wielu dodatkowych korzyści. Taki zbiornik paliwa na zamówienie tworzony jest z myślą o konkretnej marce i modelu samochodu. Od tego w dużej mierze zależy koszt takiego zbiornika. Na cenę wpływ ma również zapotrzebowanie na litraż, którego potrzebuje dany klient do swojego pojazdu. Jako producent zbiorników paliwa oferujemy modele od 80 do nawet 300 litrów.

Jak przygotować samochód do montażu powiększonego zbiornika paliwa?

Oczywiście samodzielna instalacja powiększonego zbiornika paliwa jest możliwa, jednak lepiej zlecić to zadanie profesjonalnej firmie zajmującej się montażem tego typu elementów. Warto postawić na aluminiowe zbiorniki paliwa, które są lekkie, bezpieczne i charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zgłosisz się do firmy zajmującej się montażem takich powiększonych zbiorników paliwa, zostaniesz dokładnie poinstruowany, co zrobić przed wybraniem się na jego instalację. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby nie tankować samochodu przed samym montażem. Zbiornik znajdujący się w pojeździe powinien mieć jak najmniejsze ilości paliwa. Dodatkowo przestrzegaj wszystkich zaleceń, które przekaże Ci firma, aby proces montażu odbył się sprawnie i bez żadnych problemów.

Chciałbyś zamontować powiększony zbiornik paliwa do auta ciężarowego?

 

Sprawdź naszą ofertę i wybierz rozwiązanie, które pozwoli Ci oszczędzić czas i przejechać dłuższe trasy bez dodatkowego tankowania.

Ile trwa montaż powiększonego zbiornika i jak on wygląda?

Montaż powiększonego zbiornika paliwa trwa od 2 do 4 godzin – dokładny czas takiej operacji zależny jest od wielkości zbiornika oraz od modelu pojazdu. Profesjonalna firma jednak wykona tę operację w ciągu jednego dnia roboczego, a tak przygotowanym samochodem będzie można od razu ruszyć w drogę. Sam proces montażu zależny jest od zbiornika i jego przeznaczenia. Z reguły powiększone zbiorniki montuje się zamiast oryginalnego. W takim przypadku wybiera się idealny model, który nie narusza konstrukcji pojazdu i zapewnia bezproblemową pracę. Wielkość takiego zbiornika zależna jest w dużej mierze od potrzeb kierowcy – dostępne modele charakteryzują się pojemnością od 80 do nawet 300 litrów. W niektórych pojazdach można również zamontować taki zbiornik jako dodatkowa alternatywa, która świetnie sprawdza się jako awaryjne rozwiązanie w kryzysowych sytuacjach.

Ile kosztuje montaż powiększonego zbiornika paliwa?

Zamontowanie powiększonego zbiornika paliwa wiąże się z kosztami, które jednak szybko się zwracają. Sam zbiornik to koszt na poziomie kilkuset złotych (cena zależy od modelu pojazdu i pojemności zbiornika). Do tego warto dodać cenę za profesjonalnie wykonany montaż. Koszt takiej usługi waha się na poziomie od 200 do 500 zł. W tym przypadku cena również uzależniona jest od danego modelu pojazdu, w którym będzie montowany zbiornik. Wybierając montaż w profesjonalnej firmie, ma się pewność, że wszystko zostanie idealne zamocowane i podłączone, aby zapewniać bezpieczne i komfortowe podróże.

Wypróbuj powiększone zbiorniki paliwa w swoich samochodach dostawczych i ciężarowych, a szybko przekonasz się o oszczędnościach, które przynosi takie rozwiązanie. Wybieraj jednak jedynie nowoczesne modele posiadające homologację, która będzie ważna w krajach całej Unii Europejskiej.