Montaż powiększonego zbiornika na paliwo to niezawodny sposób na optymalizację kosztów utrzymania floty. Co warto wiedzieć na jego temat?
SPIS TREŚCI
- Powiększony zbiornik paliwa – oszczędność na długich trasach
- Powiększony zbiornik paliwa – co dzięki niemu zyska twoja firma?
- Powiększone zbiorniki paliwa dla floty firmowej. O czym pamiętać?
Koszty zakupu paliwa mogą stanowić nawet ponad 40 proc. całkowitego kosztu utrzymania floty. Odsetek ten szczególnie wysoki okazuje się w przypadku firm obsługujących trasy za zachodnią granicą, gdzie ceny paliw są zwykle znacznie wyższe niż w kraju. Przynajmniej częściowym rozwiązaniem tego problemu mogłoby być zabranie w trasę większej ilości paliwa zatankowanego w Polsce i uniknięcie droższych zakupów na Zachodzie. Przeszkodą w realizacji tego planu okazuje się jednak ograniczona pojemność baku, która nie zawsze pozwala na odbycie dłuższej trasy.
Rozwiązaniem takich problemów może być montaż powiększonego zbiornika paliwa. Jest on możliwy zarówno w autach dostawczych, jak i ciężarowych. Jak konkretnie wpłynie on na funkcjonowanie firmy? Jakie korzyści płyną z tego typu inwestycji? Na te i inne pytania odpowiadamy w nowym artykule.
Powiększony zbiornik paliwa – oszczędność na długich trasach
Latem tego roku ceny paliw na polskich stacjach osiągnęły poziom od 90 do 92 proc. unijnej średniej. O ile w krajach takich jak Bułgaria czy Rumunia są one znacznie niższe, to firmy obsługujące trasy za zachodzie lub północy muszą liczyć się z dużymi wydatkami. W Niemczech za litr oleju napędowego trzeba zapłacić ok. 1,63 euro, we Włoszech – 1,68 euro, a w Szwecji – prawie 1,9 euro. Nic więc dziwnego, że wielu przewoźników w miarę możliwości unika tankowania na zagranicznych stacjach i stara się zabrać jak najwięcej paliwa z Polski, gdzie latem litr ON kosztował 1,39 euro.
Takie działanie przynosi znaczne oszczędności – zwłaszcza w przypadku dużych flot. Co ważne, zaoszczędzone kwoty mogą być jeszcze większe. Wystarczy w samochodach jeżdżących na takich trasach zamontować powiększone zbiorniki paliwa. Zakup benzyny lub oleju napędowego w Polsce oraz innych krajach, w których ceny są niższe, umożliwi pokonywanie dłuższych dystansów bez tankowania. W niektórych przypadkach oznacza to nawet możliwość całkowitej rezygnacji z korzystania z np. niemieckich lub szwedzkich stacji.
Powiększony zbiornik paliwa – co dzięki niemu zyska twoja firma?
Montaż powiększonych zbiorników paliwa w autach wchodzących w skład firmowej floty przyniesie też inne korzyści. Dzięki temu, że kierowca może pokonać większe odległości bez wizyt na stacjach benzynowych, możliwe jest zaplanowanie trasy w optymalny sposób – nie według rozmieszczenia stacji. To może nie tylko zmniejszyć zużycie paliwa, ale też przyspieszyć poszczególne kursy, co na pewno korzystnie wpłynie na wizerunek i konkurencyjność firmy.
Powiększone zbiorniki paliwa do busów okażą się też dobrym rozwiązaniem w przypadku przedsiębiorstw obsługujących przewóz osób. Rzadsze tankowanie przekłada się na szybsze dotarcie do celu i możliwość zaplanowania postojów w miejscach atrakcyjniejszych niż stacje benzynowe. To z kolei będzie miało wpływ na samopoczucie pasażerów i ich lepsze opinie o firmie.
Powiększone zbiorniki paliwa dla floty firmowej. O czym pamiętać?
Część przewoźników rezygnuje z montażu powiększonych zbiorników paliwa ze względu na obawy co do bezpieczeństwa takiej inwestycji. Korzystając z usług sprawdzonej firmy o ten aspekt nie musimy jednak się martwić. Firma ARHEN oferuje aluminiowy zbiornik paliwa, który w przeciwieństwie do wariantów ze stali cechuje się dużą wytrzymałością przy zachowaniu dość niskiej wagi. Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych i dostawczych ARHEN montowane są w miejscu fabrycznych baków, co eliminuje konieczność ingerowania w konstrukcję auta.
Jako producent zbiorników obsługujemy samochody różnych marek – np. Mercedes, Renault, Volkswagen, Iveco, Nissan, Man, Ford, Hyundai, Fiat, Citroen, Opel, Peugeot czy Skania. Wieloletnie doświadczenie, dobór najwyższej jakości materiałów i komponentów oraz zachowanie pełnej precyzji przekładają się na niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania naszych zbiorników. Co ważne, każdy zbiornik objęty jest 24-miesięczną gwarancją i ma homologację ważną na terenie całej UE.
Powiększone zbiorniki na paliwo w firmowych pojazdach mogą przynieść wiele korzyści. Oszczędności na paliwie, optymalne planowanie tras, zwiększona konkurencyjność, czy nawet lepsze doświadczenia pasażerów – to tylko niektóre z aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy ocenie zasadności takiej inwestycji.
FAQ
1. Jakie oszczędności przynosi montaż powiększonego zbiornika paliwa?
Montaż powiększonego zbiornika paliwa przynosi znaczne oszczędności, szczególnie na długich i zagranicznych trasach, ponieważ umożliwia tankowanie w krajach z niższymi cenami paliw.
2. Czy montaż powiększonego zbiornika paliwa jest bezpieczny?
Tak, montaż aluminiowego zbiornika paliwa jest bezpieczny i nie ingeruje w konstrukcję pojazdu.
3. Jakie gwarancje otrzymuje się na powiększone zbiorniki paliwa?
Powiększone zbiorniki paliwa objęte są 24-miesięczną gwarancją i posiadają homologację na terenie całej UE.