Fiat Ducato – który powiększony zbiornik paliwa najlepiej sprawdzi się w tym aucie?

czerwiec 21 2022
zbiorniki na paliwo do aut dostawczych, zbiorniki na paliwo do busów, producent zbiorników

Spis treści:

  1. Jaki fabryczny zbiornik paliwa znajdziemy na pokładzie Fiata Ducato
  2. Dlaczego warto wymienić fabryczny zbiornik paliwa
  3. Jaki zbiornik paliwa wybrać do Ducato?

 

Fiat Ducato to prawdziwy weteran wśród aut dostawczych. Auto to produkowane jest bowiem od 1981 roku, kiedy to zadebiutowała jego pierwsza wersja, a do 2017 roku na drogach pojawiły się prawie 3 mln egzemplarzy tego modelu. Dziś na drogach spotkamy już czwartą odsłonę tego modelu, który w 2021 roku przeszedł udany facelifting. Pojazd ten jest popularny i doceniany zarówno przez właścicieli flot jak i kierowców. Czy można poprawić tak udaną konstrukcję? Okazuje się, że tak, a jedną z propozycji jest powiększony zbiornik paliwa.

Jaki fabryczny zbiornik paliwa znajdziemy na pokładzie Fiata Ducato

Fabryczne zbiorniki na paliwo, które znajdziemy na pokładzie Fiata Ducato, mieszczą około 90 litrów paliwa, według producenta taka ilość paliwa w modelach napędzanych jednostką diesla 2.0 MultiJet o mocy 115 KM wystarczy nam, aby pokonać około 1400 km. Niewiele?

Gdybyśmy mówili o zasięgu zwykłej osobówki, byłby to rezultat iście imponujący, ale od auta dostawczego, którego zadaniem jest połykanie setek, a nawet tysięcy kilometrów w stosunkowo krótkim czasie, wynik taki może rozczarowywać.

Należy pamiętać jednak, że zasięg ten jest to zasięg deklarowany przez producenta samochodu. Według raportów spalania użytkowników, faktyczny zasięg Fiata Ducato z wymienionym wyżej zasięgiem jest o około 500 km mniejszy.

Dlaczego warto wymienić fabryczny zbiornik paliwa

Zwłaszcza dziś, kiedy ceny paliw na stacjach benzynowych nieustanie pną się ku górze i co rusz łamią kolejną “psychologiczną” barierę, zwiększenie pojemności baku może mieć bardzo dużo sensu.

Po pierwsze nie narażamy się aż tak bardzo na zmienność cen paliwa, gdy samochód porusza się głównie po polskich drogach – ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie gdy ceny paliw wzrastają z dnia na dzień i nic nie zapowiada tego, by ten stan rzeczy miał szybko ulec zmianie.

Kolejną kwestią, kiedy samochód pokonuje trasy międzynarodowe, są różnice między cenami paliwa w naszym kraju, a np. w Niemczech czy Francji. Tankowanie w Polsce przed wyprawą na zachód Europy wciąż jest dobrym pomysłem – warto więc zabrać ze sobą w trasę jak najwięcej paliwa.

Dodatkowo większy zbiornik paliwa to również większy komfort planowania trasy przejazdu, który umożliwia nam wyznaczenie trasy w taki sposób, aby nasz pracownik mógł zatankować na konkretnej stacji (np. na takiej, która oferuje nam najlepsze ceny lub rabaty), lub by mógł przejechać całą trasę bez konieczności zatrzymywania się na stacji i poświęcania czasu na tankowanie pojazdu.

Również kierowcy docenią zwiększenie pojemności baku paliwa, brak konieczności częstego zatrzymywania się na stacji paliw, skraca czas, który potrzebny jest na pokonanie trasy.

Szukasz sprawdzonych zbiorników paliwa do Fiata Ducato?

Skontaktuj się z nami! Każdy nasz zbiornik posiada certyfikat jakości i objęty jest 2-letnią gwarancją!

Jaki zbiornik paliwa wybrać do Ducato?

Na szczęście firma Arhen oferuje zbiorniki paliwa do Fiata Ducato, które znacznie wydłużą zasięg naszego auta, dzięki czemu pozwolą nam efektywniej z niego korzystać i umożliwią nam znaczące oszczędności na kosztach paliwa.

W ofercie Arhen znajdziemy 3 zbiorniki, o różnych pojemnościach, dedykowane do różnych wersji Fiata Ducato.

  • Fiat Ducato ze średnim rozstawem osi – pojemność 190 l – 211% pojemności standardowego zbiornika i o ponad 100% większy zasięg!
  • Fiat Ducato bus, maksymalny rozstaw osi – pojemność 220 l – 244% pojemności standardowego zbiornika i o ponad 144% większy zasięg!
  • Fiat Ducato kabina z ramą – pojemność 280 l – 311% pojemności standardowego zbiornika i o ponad 211% większy zasięg!

Wszystkie zbiorniki wykonane przez firmę Arhen, powstają z utwardzanego aluminium, co gwarantuje bezpieczeństwo korzystania z nich, a dodatkowo cechują się wytrzymałością i niską wagą.

Zbiorniki firmy Arhen montowane są w miejsce standardowego zbiornika, podczas montażu konieczne mogą być drobne przeróbki układu wydechowego, nie wpływają one jednak negatywnie na wydajność pojazdu.


FAQ

1. Jaką pojemność ma fabryczny zbiornik paliwa w Fiat Ducato?

Fabryczne zbiorniki na paliwo w Fiat Ducato mieszczą około 90 litrów paliwa.

2. Dlaczego warto zastąpić fabryczny zbiornik paliwa w busach Fiat Ducato powiększonym zbiornikiem paliwa?

Powiększenie pojemności zbiornika paliwa pozwala na oszczędności poprzez możliwość tankowania tam, gdzie paliwo jest tańsze, zwiększa również komfort planowania trasy oraz skraca czas potrzebny na pokonanie trasy dzięki mniejszej liczbie postojów na tankowanie.

3. Jakie zbiorniki paliwa oferuje firma Arhen dla Fiat Ducato?

Oferujemy 3 zbiorniki dla różnych wersji Fiata Ducato: zbiornik o pojemności 190 litrów dla Ducato ze średnim rozstawem osi, zbiornik o pojemności 220 litrów dla Ducato z maksymalnym rozstawem osi oraz zbiornik o pojemności 280 litrów dla Fiata Ducato kabina z ramą.