Czy powiększony zbiornik paliwa to dobre rozwiązanie dla firmy kurierskiej?

kwiecień 19 2022
powiększone zbiorniki paliwa dla firm kurierskich

Spis treści:

  1. Czym są powiększone zbiorniki paliwa?
  2. Czy powiększony zbiorniki paliwa to dobre rozwiązanie dla firmy kurierskiej?
  3. Powiększone zbiorniki paliwa – o czym pamiętać przed instalacją?

 

Powszechnie wiadomo, że samochody wykorzystywane przez firmy kurierskie pokonują każdego dnia wiele kilometrów, co przekłada się na duże zużycie paliwa. Rozwiązaniem, które pozwala wyeliminować konieczność częstego tankowania może być instalacja powiększonego zbiornika paliwa. Czym się on charakteryzuje? Czy powiększony zbiornik paliwa to dobre rozwiązanie dla firmy kurierskiej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są powiększone zbiorniki paliwa?

Powiększone zbiorniki paliwa to konstrukcje umożliwiające zatankowanie większych ilości paliwa niż pozwala na to standardowy zbiornik opracowany przez producenta auta. Z reguły są montowane w samochodach ciężarowych, czy busach, które pokonując długie trasy i potrzebują dużych ilości paliwa. Dlaczego warto zainstalować powiększony zbiornik w aucie? Przede wszystkim ze względu na fakt, że większa ilość paliwa przekłada się na możliwość przejechania większej liczby kilometrów bez tankowania po drodze. W efekcie można uzyskać oszczędności zarówno pod względem czasu przejazdu, jak i jego kosztów (tankowanie na tańszych stacjach). Korzyści wynikające z zamontowania powiększonego zbiornika paliwa sprawiają, że rozwiązanie to sprawdza się w wielu branżach, a w ostatnich latach szczególnie zyskuje na popularności.

Czy powiększone zbiorniki paliwa to dobre rozwiązanie dla firmy kurierskiej?

Jak wspomniano w poprzednim akapicie powiększone zbiornika paliwa to rozwiązanie, które sprawdza się w wielu różnych branżach. Czy warto zatem zastosować je w firmie kurierskiej? Oczywiście, że tak, ponieważ pozwala nie tylko uzyskać realne oszczędności na kosztach paliwa, ale również poprawić efektywność przejazdów, które powinny odbywać się zgodnie z tabelką kursową. Z czego wynikają oszczędności na paliwie? Przede wszystkim z faktu, że ceny w konkretnych regionach kraju mogą znacznie się różnić, co sprawia, że warto tankować tam, gdzie jest taniej. Warto również wspomnieć, że niektóre firmy kurierskie posiadają karty zniżkowe obowiązujące na konkretnych stacjach, w związku z czym tankowanie właśnie tam wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Tańsze tankowanie przekłada się na redukcję kosztów działalności, co pozwala zwiększyć konkurencyjność świadczonych usług dzięki tańszej ofercie.

Należy mieć świadomość, że instalacja powiększonych zbiorników paliwa w samochodach należących do firmy kurierskich jest opłacalna nie tylko ze względu na redukcję kosztów. Ważne jest bowiem również przestrzeganie terminów dostarczania przesyłek, ponieważ właśnie od tego zależy reputacja firmy. W efekcie terminowości muszą przestrzegać zarówno kurierzy dostarczający paczki do klienta końcowego, jak i kierowcy przewożący ładunki między miastami. W tym przypadku posiadanie większej ilości paliwa w baku pozwala optymalnie zaplanować trasę przejazdu, a także uniknąć ewentualnego postoju. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że z pozoru krótkie tankowanie pozwala zdecydowanie zmniejszyć efektywność, ponieważ kierowca może być zmuszony np. do czekania w kolejce.

Szukasz powiększonych zbiorników paliwa dla auta dostawczego?

Skontaktuj się z nami! Każdy nasz zbiornik posiada certyfikat jakości i objęty jest 2-letnią gwarancją!

Powiększone zbiorniki paliwa – o czym pamiętać przed instalacją?

Firmy kurierskie, które chciałyby zainstalować w swoich samochodach powiększone zbiorniki paliwa powinny pamiętać, że muszą one posiadać odpowiednią homologację, która pozwala legalnie je użytkować. Obowiązuje ona na terenie całej Unii Europejskiej i jest potwierdzeniem bezpieczeństwa oraz właściwego wykonania i montażu zbiornika. Należy również właściwie wybrać firmę, która wykonuje zbiorniki aluminiowe na zamówienie, ponieważ uzależniona jest od tego ich jakość. Decydując się na aluminiowe zbiorniki wyprodukowane przez Arhen można mieć pewność najwyższej jakości, a same zbiorniki powstają wyłącznie z certyfikowanych materiałów, co gwarantuje ich trwałość. Warto również podkreślić, że są one projektowane w taki sposób, by ich montaż nie wymagał ingerencji w oryginalne podwozie samochodu, a one same były możliwie najlżejsze. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm kurierskich, ponieważ niewielka masa dodatkowego wyposażenia auta maksymalizuje jego ładowność.

Podsumowując należy stwierdzić, że instalacja powiększonych zbiorników paliwa w samochodach należących do firm kurierskich pozwala rozwiązać wiele problemów, z którymi na co dzień się zmagają. W efekcie działalność ta jest dużo prostsza, a także efektywniejsza.