Mercedes Sprinter – jaki powiększony zbiornik paliwa wybrać?

styczeń 19 2022
powiększony zbiornik paliwa do mercedes sprinter

Powiększony zbiornik paliwa to rozwiązanie, na które z roku na rok decyduje się coraz więcej firm. Stawiają na nie ogromne korporacje, jak i znacznie mniejsze firmy. Propozycja ta charakteryzuje się szeregiem zalet, które sprawiają, że wydatek ten bardzo szybko się zwraca i to ze sporą nawiązką. Wygoda, oszczędności czy możliwość bardzo swobodnego planowania trasy to jedynie wierzchołek góry lodowej aspektów, które przemawiają za powiększonym zbiornikiem paliwa. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na ten temat!

Spis treści:

  1.  Powiększony zbiornik paliwa – co to jest?
  2.  Co trzeba zrobić, aby zamontować dodatkowy zbiornik?
  3.  Pośród jakich zbiorników do Mercedesa Sprinter można wybierać?

 

Powiększony zbiornik paliwa – co to jest?

Każdy samochód wyposażony jest w podstawowy zbiornik paliwa, który pozwala mu na przejechanie określonej liczby kilometrów. W przypadku pojazdu, jakim jest Mercedes Sprinter, można do niego zatankować 75 litrów paliwa. Przekłada się to na przejechanie około 500-700 kilometrów zależnie od stylu prowadzenia. Prawda jest jednak taka, że nieraz będzie to zdecydowanie za mało. Pokonywanie dłuższych tras wiąże się z koniecznością częstego tankowania, co nie jest zbyt wygodne. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup powiększonego zbiornika paliwa. Rozwiązanie to montowane jest w sposób, który w żadnym stopniu nie ingeruje w szkielet samochodu. Co więcej, wykorzystanie tego pojemnika nie będzie możliwe, jeśli nie będzie on charakteryzował się odpowiednią homologacją. Jak sytuacja wygląda z innymi aspektami?

Co trzeba zrobić, aby zamontować dodatkowy zbiornik?

Nie jest tajemnicą, że zbiornik paliwa, który mieści około 200 litrów paliwa, zajmuje całkiem sporo miejsca. Właśnie dlatego pierwszą rzeczą, jaką będziesz musiał zrobić, aby zdecydować się na takie rozwiązanie, jest wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni. Pozycja pojemnika musi być komfortowa dla użytkownika, a przede wszystkim bezpieczna. Jak się jednak domyślasz, to nie wszystko. W końcu paliwo ze zbiornika musi w jakiś sposób trafiać do silnika. W związku z tym konieczne jest także zadbanie o to, aby pojemnik współpracował z podstawowym zbiornikiem.

Szukasz sprawdzonych zbiorników paliwa do busów Mercedes Sprinter?

Skontaktuj się z nami! Każdy nasz zbiornik posiada certyfikat jakości i objęty jest 2-letnią gwarancją!

 

Pośród jakich zbiorników do Mercedesa Sprinter można wybierać?

Powiększone zbiorniki do Mercedes Sprinter to bardzo popularne rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób. Jakie modele można zakupić bez większego problemu?

  • MB Sprinter 903 195L 20x72x147. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do modelu samochodu Mercedes Sprinter 903. Jego pojemność to 195 litrów, a używany jest w busach bez dodatkowej klimatyzacji czy webasta.
  • MB Sprinter 903 240L 20x72x215. Pojemność 240 litrów sprawia, że pojemnik ten pozwala przejechać naprawdę sporo kilometrów.
  • MB Sprinter 906 200L 20x72x185. Propozycja dla właścicieli Mercedesa Sprinter 906, która pozwoli zwiększyć pojemność zbiornika aż o 200 litrów.
  • MB Sprinter 906 225L 20x72x218. Nieco większy od swojego poprzednika, dokładnie o 25 litrów.
  • MB Sprinter 906 270L 23x72x2018. To największy z tej trójki – jego pojemność to aż 270 litrów.
  • MB Sprinter 907 220L wersja furgon. To wersja przeznaczona dla samochodów Mercedes Sprinter 907. Jego pojemność to 220 litrów.

Jak widać, powiększone zbiorniki pozwalają na zatankowanie naprawdę sporej ilości paliwa. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie czasu, a co za tym idzie, także pieniędzy, dlatego naprawdę warto zainwestować w takie rozwiązanie.