Iveco Daily i S-WAY – jakie zbiorniki paliwa można zamontować w tych samochodach?

grudzień 23 2021
powiększony zbiornik paliwa do iveco

Standardowe zbiorniki paliwa montowane w seryjnych samochodach dostawczych nader często okazują się niepraktyczne z powodu zbyt małej pojemności. Wymusza to na kierowcach częste postoje na stacjach benzynowych, a w przypadku spedycji zagranicznej niekorzystne transakcje związane z wysoką ceną paliwa na danym obszarze.
Strata cennego czasu i różnice cenowe są głównym powodem zainteresowania transportowców instalacją powiększonych zbiorników paliwa. Na co mogą liczyć posiadacze Iveco? Jakie płyną z tego korzyści? Jak to wpłynie na optymalizację kosztów transportu? Sprawdźmy.

Spis treści:

 1.  Powiększone zbiorniki paliwa, technologia
 2.  Powiększone zbiorniki paliwa, Iveco Daily
 3.  Zbiornik paliwa do ogrzewania postojowego Iveco S-WAY
 4.  ARHEN, usługi dodatkowe
 5.  Kontakt z nami

 

Powiększone zbiorniki paliwa, technologia


Niemal trzydziestoletnie doświadczenie w branży daje nam asumpt do stwierdzenia, iż wyroby spod znaku ARHEN nie ustępują, a często nawet przewyższają podobne na rynkach europejskich.

Wysoką jakość naszych produktów potwierdzają nie tylko liczne opinie zadowolonych klientów, lecz także certyfikat wydany przez Państwowy Instytut Motoryzacji (PIMOT), który dołączamy do każdego zakupionego u nas powiększonego zbiornika paliwa. Dodajmy, iż certyfikat jakości uznawany jest na całym obszarze Unii Europejskiej. Z tego też powodu wszystkie produkty opuszczające nasze zakłady mają dwuletnią gwarancję.

Powiększone zbiorniki paliwa firmy ARHEN wykonane są z wysokogatunkowego utwardzonego aluminium. W ten sposób uzyskujemy szczelne, lekkie i zarazem odporne na uszkodzenia mechaniczne zbiorniki gwarantujące pełne bezpieczeństwo przez cały okres eksploatacji. Ponadto naturalne właściwości tego materiału czynią go wysoce niewrażliwym na korozję oraz wahania temperatur.

Aluminium samoczynnie pokrywa się cienką warstwą ochronną tlenku, która zapobiega dalszemu postępowi utleniania metalu, czyli głównej przyczyny powstawania ognisk rdzy. Dodatkowo zbiorniki zabezpiecza warstwa ochronna farby, uniemożliwiając oddziaływanie wilgoci oraz soli drogowej zimą.

Lekkość zbiornika zapobiega utracie stabilizacji jazdy przez samochód. Montaż nie wymaga ingerencji w strukturę materiałową podwozia, ponieważ bak jest instalowany w miejscu przewidzianym i przygotowanym konstrukcyjnie przez producenta samochodu dostawczego lub ciężarowego.

Zapewniamy dostawę na terenie całego kraju w przypadku, kiedy klient nie może z różnych powodów sam odebrać zamówionego zbiornika.

Powiększone zbiorniki paliwa, Iveco Daily


Projektując i wykonując zbiorniki powiększone dedykowane dla Iveco Daily, braliśmy pod uwagę możliwości konstrukcyjne poszczególnych wersji tego modelu.

Iveco Daily Furgon

 • Pojemność zbiornika od 150l do 250l;
 • Wymiary zewnętrzne 25 × 77 × 220 (Wys × szer × dł/cm/);
 • Wszystkie rozstawy osi do modelu IV, V i VI.

Iveco Daily Camper

 • Pojemność zbiornika od 150l do 250l;
 • Wymiary zewnętrzne 25 × 77 × 220 (Wys × szer × dł/cm/);
 • Wszystkie rozstawy osi do modelu IV, V i VI.

Iveco Daily podwozie z podwójną kabiną

 • Pojemność zbiornika od 150l do 250l;
 • Wymiary zewnętrzne 25 × 77 × 220 (Wys × szer × dł/cm/);
 • Wszystkie rozstawy osi do modelu IV, V i VI.

Iveco Daily Podwozie z pojedynczą kabiną

 • Pojemność zbiornika od 150l do 300l;
 • Wymiary zewnętrzne 25 × 77 × 220 (Wys × szer × dł/cm/);
 • Wszystkie rozstawy osi do modelu IV, V i VI.


Przypominamy, każdy zbiornik paliwa Iveco Daily ma gwarancję na dwadzieścia cztery miesiące.

 

Szukasz sprawdzonego producenta powiększonych zbiorników do busów?

Zadzwoń do nas i powiedz czego potrzebujesz. Wykonamy dla Ciebie zbiorniki paliwa do samochodów dostawczych lub busów. 

Zbiornik paliwa do ogrzewania postojowego Iveco S-WAY


Standardowo pojazdy Iveco S-Way wyposażone są w zbiorniki ogrzewania o pojemnościach 10-12 litrów. W większości przypadków jest to niewystarczające, co powoduje konieczność poszukiwania przez kierowców baz noclegowych w trakcie postojów w okresie jesienno- zimowym.

Idea powstania większych zbiorników paliwa do ogrzewania postojowego Iveco S-WAY powstała w odpowiedzi na liczne zgłaszane postulaty kierowców i przedsiębiorców.

Podobnie jak w przypadku zbiorników paliwa, także i te wykonane są z wysokogatunkowego aluminium, zachowując wcześniej wymienione właściwości.

Pojemność aż trzydziestu czterech litrów zwiększa potencjał grzewczy trzykrotnie w stosunku do montowanego fabrycznie.

ARHEN, usługi dodatkowe


Rozszerzając naszą ofertę, zdecydowaliśmy się udostępnić posiadany przez nas park maszyn i urządzeń poprzez wykonywanie usług niezwiązanych bezpośrednio z głównym profilem naszej działalności.

Przyjmujemy zlecenia w zakresie:

 • tłoczenia (prasy hydrauliczne i mimośrodowe 25T, 40T, 60T, 100T)
 • malowania proszkowego
 • spawania gazowego
 • spawania migomatami w osłonie CO
 • toczenia
 • frezowania

Kontakt z nami

Pytania, które wymagają konsultacji lub uzupełnienia już nabytej wiedzy, można kierować za pośrednictwem formularza kontaktowego. Znajdziecie tam Państwo dokładny adres siedziby naszej firmy. Nasi eksperci czekają na Wasze pytania. Zapraszamy.