Zbiorniki na paliwo 200l – w których pojazdach można zamontować ten zbiornik?

sierpień 13 2021
zbiornik paliwa 200l, producent zbiorników paliwa

Zdecydowana większość samochodów napędzana jest przez paliwo. Żeby auto mogło długo działać bez zarzutu, potrzeba solidnej jakości zbiornika na paliwo. Przyjrzyjmy się zbiornikom o pojemności 200 l. Dowiedzmy się, w jakich samochodach można je zamontować i gdzie je kupić, żeby mieć pewność najlepszego wyboru.

Spis treści:

  1.  Dodatkowe paliwo – na wagę złota
  2.  Zbiornik 200l najwyższej jakości
  3.  Zbiorniki o pojemności 200 litrów – do jakich pojazdów?

 

Dodatkowe paliwo – na wagę złota

Zbiorniki na paliwo muszą być solidne, wykonane z trwałych i odpornych na zniszczenie materiałów. Powinny być też odpowiednio pojemne. Optymalną ilością wydaje się zbiornik na paliwo 200l, lecz powstaje pytanie, w jakich modelach aut można taki zamontować? Jako producent dodatkowych zbiorników paliwa przygotowaliśmy ofertę zbiorników 200 l, przeznaczoną dla posiadaczy różnych samochodów. Poznajmy je!

Zbiornik 200l najwyższej jakości

W naszej firmie możemy pochwalić się długim doświadczeniem, bo od 1993 roku produkujemy aluminiowe zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych i dostawczych. Są to zbiorniki powiększone do zadań specjalnych, dzięki czemu pozwalają na pokonywanie dłuższych dystansów bez potrzeby częstego tankowania. Jeśli jeździmy dużo i chcemy uniknąć częstych wizyt na stacji benzynowej – zdecydowanie warto zainwestować w dodatkowy zbiornik paliwa.

Jako producenci przykładamy wielką wagę do jakości wykonania zbiorników. Stawiamy na wysokogatunkowy materiał – utwardzane aluminium, które zapewnia bezpieczeństwo i wysoką szczelność. Jednocześnie, nie waży on dużo, więc nie obciąża pojazdu. Zbiornik może pomieścić od 80 do 300 litrów paliwa. Wykonujemy też zbiorniki aluminiowe na zamówienie.

Szukasz sprawdzonego producenta powiększonych zbiorników do busów?

Zadzwoń do nas i powiedz czego potrzebujesz. Wykonamy dla Ciebie zbiorniki paliwa do samochodów dostawczych lub busów. 

Zbiorniki o pojemności 200 litrów – do jakich pojazdów?

Niezależnie od tego, jaki samochód posiadamy, możemy zainwestować w dodatkowy zbiornik. Wielu kierowców wybiera pojemność 200 litrów, która wydaje się optymalną ilością. Poznajmy kilka modeli pojazdów, w jakich ten zbiornik sprawdzi się idealnie.

  • Jednym z nich jest Mercedes Sprinter 906, w którym można zamontować zbiornik na paliwo o wymiarach 20x72x185 cm (wys x szer x dł). To często wybierane auto dostawcze, produkowane od roku 1995. Od czasu wprowadzenia go na rynek sprzedano je już w prawie w 2 milionach egzemplarzy! Nieprzypadkowo to jeden z popularniejszych samochodów w swojej klasie.
  • Kolejnym samochodem jest Volkswagen Crafter, czyli samochód dostawczy klasy wyższej, produkowany od 2006 roku. W 2016 roku pojawiła się druga generacja tego modelu. Jest również – podobnie jak Mercedes Sprinter 906 – ceniony przez kierowców i chętnie przez nich wybierany. I tu można zamontować zbiornik o pojemności 200 litrów. Wymiary zbiornika są takie same jak w Mercedesie.
  • Zbiorniki 200-litrowe pasują też do samochodów ciężarowych znanej i cenionej marki MAN. Jej początki sięgają – aż trudno w to uwierzyć – lat 50. XVIII wieku. Wszystko zaczęło się od produkcji silników, przyśpieszenie zaś nastąpiło pod koniec XIX wieku. Pierwszy samochód ciężarowy opuścił fabrykę w 1915 roku. Oferujemy niezawodne zbiorniki na paliwo dla pojazdów marki MAN!
  • Zbiornik zamontujemy też w Fiacie Ducato czy Citroenie Jumperze, lecz o minimalnie mniejszej pojemności – 190 litrów. To samo powiemy o Renault Master – tutaj jednak najłatwiej dopasować zbiornik bardziej pojemności o wielkości 220 litrów.

Nie ulega wątpliwości, że dodatkowy zbiornik paliwa zapewnia większą swobodę jazdy. Nie musimy się martwić o to, że w trakcie jazdy trzeba zmienić trasę, przez co może zabraknąć nam paliwa. Dysponując jeszcze jednym zbiornikiem, nie ma takiego ryzyka.